خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چرا سلیقه موسیقایی مردم به اینجا رسیده است؟

انتخاب | برگزیده، فرهنگی و هنری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:15
با انتخاب قطعه منتخب پاپ از طرف مردم در پنجمین جشن موسیقی، اعتراضات و حواشی بسیاری بر سر قطعات پذیرفته شده به وجود آمده است.
آثار،اختيار،گرايش،خوانندگان،عادت،ترانه،پاپ،نازل،پيشوني،ارزش، ...

خلاصه خبر

با انتخاب قطعه منتخب پاپ از طرف مردم در پنجمین جشن موسیقی، اعتراضات و حواشی بسیاری بر سر قطعات پذیرفته شده به وجود آمده است.
قطعه منتخب مردم و شوک به جامعه
اما با اعلام قطعه برگزیده پاپ از سمت مردم همه توجهات به سمت این انتخاب و قطعه برگزیده جلب شد.
در بخشهایی از ترانه ماه پیشونی شاهد این ابیات هستیم: «با انگشت همه نشون میدن منو/ ماه پیشونی قلبمو خوب زدی بردی/پاک این دل شده مست و خرابت/ این دل نابو تو گول زدی بردی/وقتشه دیوونه بشم به سیم آخر بزنم/ وقتشه که شمارتو بگیرمو زنگ بزنم»
شاهین فرهت، آهنگساز مطرح کشور و دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر درباره دلایل انتخاب قطعه برتر موسیقی پاپ از سوی مردم به خبرنگار ایرناپلاس گفت: قطعه را اصلا گوش نکرده‌ام، اما اگر به طور عمومی صحبت کنم متاسفانه ذهن، سلیقه، انتخاب و گرایش ایرانی‌ها برای موسیقی بسیار پایین آمده است.
این آهنگساز درباره راه حلی که ممکن است ذائقه و سلیقه مردم را به سمت موسیقی فاخر و با ارزش سوق دهد، خاطر نشان کرد: اینکه سلیقه مردم پیشرفت کند، امکان‌پذیر است.
با در اختیار گذاشتن موسیقی‌های با ارزش در رادیو و تلویزیون و ارائه پروپزال برای آثار آهنگسازان، می‌توان موسیقی‌های ایرانی فراموش‌شده را دوباره زنده کرد.