خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1791067 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

گام جدید دولت برای تحول اقتصادی در ازبکستان؛ ایجاد وزارت اقتصاد و صنعت- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:14
طی فرمان رئیس جمهور شوکت میرضیایف "برای انجام اقدامات لازم برای بهبود ریشه‌ای نظام در اجرای سیاست‌های دولت در زمینه توسعه اقتصادی" در ازبکستان وزارت اقتصاد و صنعت تاسیس شد.
استراتژي،ازبكستان،سياست،ايجاد،اقتصادي،اقتصاد،وزارت،توسعه

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از kabar.kg، وزارت جدید بر پایه وزارت اقتصاد ایجاد شده و شاخص‌های اقتصاد کلان را تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی خواهد کرد و همچنین طرح‌هایی در معرفی مکانیزم‌های مدیریت اقتصادی بازار ارائه کرده و استراتژی‌های توسعه برای صنایع اصلی آن ایجاد خواهد کرد.
وزارت جدید، محرکی برای توسعه کارآفرینی خصوصی شده و شرایط مطلوب برای بهبود محیط کسب و کار و کاهش سهم اقتصاد سایه ایجاد خواهد کرد.
روی استراتژی‌هایی (مدل‌ها) برای توسعه صنعت در کشور بر اساس تخصیص منطقی نیروهای تولیدی، استفاده موثر از منابع طبیعی و اقتصادی موجود در مناطق کار خواهد شد.
همچنین اقدامات لازم برای اطمینان از تعادل بازار کالا و ایجاد راهبردهای استراتژیک برای توسعه فعالیت اقتصادی خارجی به منظور افزایش پتانسیل صادرات اقتصاد ملی و غیره انجام خواهد شد.
وزارت اقتصاد و صنعت توسط نهاد دولتی رسمی برای توسعه و اجرای سیاست‌های دولتی در زمینه توسعه اقتصادی و صنعتی کشور و نیز استراتژی سیاست سرمایه‌گذاری ازبکستان تعریف شده است.
وزارت صنایع و معادن دستور تدوین استراتژی سیاست سرمایه‌گذاری برای میان مدت در چارچوب مفهوم توسعه اجتماعی و اقتصادی ازبکستان تا سال 2030، را دارد.
وزارت جدید ممکن است بر اساس قراردادهایی مشاوران و کارشناسان، از جمله خارجی‌ها را جذب کرده و همچنین بودجه برای مشارکت‌های فنی و کمک‌های مالی به منظور مطالعه و اجرای بهترین روش‌های بین‌المللی در توسعه سرمایه‌گذاری و استراتژی‌های سیاست صنعتی را به خود اختصاص دهد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1791067 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.