خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1790893 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کاهش تدریجی وابستگی مالی سازمانهای شهرداری به بودجه عمومی

مهر | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:12
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در برنامه توسعه شهر تهران شهرداری را به کاهش ۱۵ درصدی وابستگی مالی سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به بودجه عمومی ملزم کردند.
درصد،كاهش،بودجه،شهر،ماده،تهران،برنامه

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز دوشنبه در جریان بررسی برنامه سوم توسعه شهر تهران با حذف ماده ۳۳ این برنامه و جایگزینی ماده ۲۶ شهرداری تهران را موظف کردند که وابستگی مالی سازمانها و شرکتهای وابسته به بودجه عمومی شهرداری را سالانه ۱۵ درصد کاهش و همچنین به طرح ادغام و واگذاری مجموعه‌های زیان‌ده و یارانه بگیر تا پایان برنامه سوم اقدام کند.
بر اساس این گزارش در ادامه این بند آمده است در اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور سالانه ۸.۲ درصد بهره‌وری افزایش یابد.
تعیین و کاهش قیمت تمام شده خدمات و فعالیت ها بر اساس روش های نوین حسابداری، صرفه جویی در هزینه ها، تجمیع ساختمان های اداری، کاهش میزان مصرف انرژی به میزان سالانه ۱۰ درصد از موارد مورد نظر اعضا در ماده ۲۶ قانون برنامه سوم توسعه شهر تهران است.
سکینه اشرفی معاون شهردار تهران در خصوص جایگزینی ماده ۲۶ و ۳۳ برنامه سوم گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی شورای شهر در خصوص بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران باید به سمت بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد برویم.
وی افزود: بر اساس بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد ماده ۳۳ تحقق پیدا می‌کند.
اشرفی گفت: در طی سه ماه گذشته که هوشمند سازی خدمات پسماند انجام شده ۱۰ درصد اعتبارات پسماند کاهش پیدا کرد.
معاون شهردار تهران اظهار داشت: تحقق کامل برنامه نیازمند ۳ تا ۵ سال زمان است.
در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۴ رای موافق و ۴ رای مخالف به جایگزینی ماده ۲۶ و ۳۳ برنامه رای دادند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1790893 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.