خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 02 خرداد 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«فدراسیون بین‌المللی زنان» کدام بار را از روی دوش ورزش برمی‌دارد؟

مهر | ورزشی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:12
اقدامات اجرایی و قانونی برای احیای فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان مسلمان در حالی با معرفی سرپرست به صورت رسمی آغاز شده که اصلا خاستگاه این فدراسیون در ورزش جهان مشخص نیست!
ايجاد،مرد،نايب،ورزشكاران،بازي،رشته،المپيك،جهان،حضور،كشورهاي، ...

خلاصه خبر

فدراسیون بین المللی ورزش زنان کدام خلا را پُر می کند؟
حال بعد از گذشت ۸ سال احیای دوباره فدراسیون بین المللی ورزش زنان مسلمان در برنامه مدیران ورزش ایران قرار گرفته است.
اصلا به همین دلیل بود که «بازی های اسلامی بانوان» به عنوان مهمترین برنامه این فدراسیون تازه تاسیس در دستور کار قرار گرفت تا اینگونه خلا ناشی از محدودیت های حضور بانوان در میادین بین المللی و با حجاب اسلامی کامل پُر شود اما آیا در این مقطع زمانی چنین کمبودی در ورزش بانوان حس می شود که با فدراسیون بین المللی ورزش زنان مسلمان و فعالیت دوباره آن، جبران شود؟
اصلا اینکه یک سوم مدال های کاروان ایران در بازی های آسیایی به نام بانوان ثبت می شود حکایت از سطح فعالیت ورزش بانوان دارد و اینکه محدودیتی برای فعالیت های آنها نیست.
در ایران هم مردان مدیر فنی بسیاری از تیم های بانوان هستند.
همین موضوع با اصلِ مسابقات اینچنینی و قوانین آنها مغایرت دارد و قطعا مشکل ساز خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، توجه به ورزش زنان اصل غیرقابل انکار در ورزش است به خصوص با ظهور استعدادها و پدیده هایی که در رشته های مختلف شاهد هستیم اما آیا در این زمینه برای فعالیت فدراسیون ورزش زنان مسلمان ضرورتی حس می شود؟
در کل اینکه فدراسیون بین المللی ورزش زنان مسلمان در آستانه شکل گیری دوباره است اما اینکه خاستگاه این فدراسیون در ورزش جهان کجاست و قرار است در این مقطع زمانی چه کمکی برای ورزش بانوان ایران باشد، اصلا مشخص نیست!