خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نشست وزرای خارجه قرقیزستان و افغانستان در سمرقند با هدف گسترش روابط

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:11
وزیر امور خارجه قرقیزستان، چنگیز آیداربِک‌اوف روز 12 ژانویه، پس از ورود به سمرقند، دیداری با وزیر امور خارجه افغانستان، صلاح‌الدین ربانی، داشت.
بحث،نقل،هند،قرقيزستان،خارجه،افغانستان،وزيران

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از kabar.kg، وزیران خارجه دو کشور در مورد وضعیت و چشم انداز توسعه بیشتر بین قرقیزستان و افغانستان بحث و گفتگو کردند و در مورد دستور کار مربوط به اولین جلسه دیدار وزیران گفتگوی «هند و آسیای مرکزی» با مشارکت افغانستان که در تاریخ 13 ژانویه در سمرقند برگزار خواهد شد، تبادل نظر کردند.
وزرای امور خارجه هند، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، افغانستان و ازبکستان، معاون اول وزارت امور خارجه قزاقستان، در این نشست شرکت خواهند کرد.
انتظار می‌رود شرکت کنندگان در مورد زمینه‌های امیدوارکننده همکاری در ارتقاء تجارت متقابل، توسعه حمل و نقل و تدارکات، جذب سرمایه‌گذاری، نوآوری و تکنولوژی در صنایع کلیدی، انرژی، فناوری اطلاعات، پزشکی، دارو، کشاورزی، و نیز مسائل مربوط به همکاری در حوزه‌های فرهنگ، علم و آموزش و پرورش، گردشگری بحث کنند.
در پایان نخستین نشست وزیران بیانیه مشترک اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/