خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1777083 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نشست وزرای خارجه قرقیزستان و افغانستان در سمرقند با هدف گسترش روابط- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:11
وزیر امور خارجه قرقیزستان، چنگیز آیداربِک‌اوف روز 12 ژانویه، پس از ورود به سمرقند، دیداری با وزیر امور خارجه افغانستان، صلاح‌الدین ربانی، داشت.
بحث،نقل،هند،قرقيزستان،خارجه،افغانستان،وزيران

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از kabar.kg، وزیران خارجه دو کشور در مورد وضعیت و چشم انداز توسعه بیشتر بین قرقیزستان و افغانستان بحث و گفتگو کردند و در مورد دستور کار مربوط به اولین جلسه دیدار وزیران گفتگوی «هند و آسیای مرکزی» با مشارکت افغانستان که در تاریخ 13 ژانویه در سمرقند برگزار خواهد شد، تبادل نظر کردند.
وزرای امور خارجه هند، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، افغانستان و ازبکستان، معاون اول وزارت امور خارجه قزاقستان، در این نشست شرکت خواهند کرد.
انتظار می‌رود شرکت کنندگان در مورد زمینه‌های امیدوارکننده همکاری در ارتقاء تجارت متقابل، توسعه حمل و نقل و تدارکات، جذب سرمایه‌گذاری، نوآوری و تکنولوژی در صنایع کلیدی، انرژی، فناوری اطلاعات، پزشکی، دارو، کشاورزی، و نیز مسائل مربوط به همکاری در حوزه‌های فرهنگ، علم و آموزش و پرورش، گردشگری بحث کنند.
در پایان نخستین نشست وزیران بیانیه مشترک اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1777083 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.