خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1757599 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد / نظارت بر روند اعطای تسهیلات الزامی است

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:10
رضا رحمانی گفت: برای پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی باید اولویت بندی کرد و منابع ارزی و ریالی باید در اختیار این صنایع قرار گیرد.
وزارت،بانك،صنعت،مركزي،تأمين،تسهيلات،اولويت،توليد

به ­گزارش، رضا رحمانی وزیردر نشست مشترک با رییس و مدیران بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت که درباره نحوه تأمین نقدینگی، تخصیص ارز و سایر مشکلات صنایع برگزار شد، افزود: برای پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی باید اولویت بندی صورت بگیرد، واحد‌های فعال در زنجیره تولید، تولید صادراتی و آن دسته از بنگاه هایی که اشتغالزایی بالایی دارند باید در اولویت تخصیص تسهیلات قرار بگیرند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده نباید به واحد‌هایی پرداخت شود که بازار محصولات آن‌ها را ندارد، گفت: براساس مذاکراتی که با بانک مرکزی برای تأمین مالی واحد‌های تولیدی انجام دادهایم، تلاش می کنیم در یک برنامه شش ماهه تا پایان خرداد ماه، تسهیلات مورد نیاز این واحد‌ها را براساس اولویت بندی تأمین کنیم تا تولید اُفت نکند و به اشتغال آسیب نرسد.
همه معاونان و روسای سازمان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در زمینه تحقق این امر تلاش کنند.
رحمانی یادآوری کرد: این واحد‌ها باید به وزارت صنعت تعهد دهند که در صورت اخذ تسهیلات برای سرمایه در گردش، کالایی را تولید می کنند که نیاز بازار است.
وی با بیان اینکه هدف دولت از اعطای این تسهیلات به واحد‌های تولیدی، حفظ و ایجاد اشتغال است، گفت: در زمینه تأمین ارز کالا‌های وارداتی نیز آن‌ها را براساس نیاز، اولویت بندی کردیم که مواد اولیه، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت است.
در این جلسه که معاونین و مدیران بانک مرکزی و وزارت صمت نیز حضور داشتند راهکار‌های تسهیل و حمایت از تولید مورد بررسی و تأکید طرفین قرار گرفت و بانک مرکزی آمادگی خود را برای حمایت از تولید اعلام نمود.
انتهای پیام /
تأمین ارز در مواد اولیه، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت استبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1757599 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.