خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1773338 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

قیمت جهانی طلا امروز 1397/10/24- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:10
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.4 درصد افزایش به 1291 دلار و 97 سنت رسید.
سنت،بازارهاي،ارزش،افت،آمريكا،افزايش،قيمت،دلار،طلا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که احتمال عدم افزایش نرخ بهره در آمریکا در سال جاری تقویت شده و در شرایطی که پس از انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد چین، شاخص ها در بورس های آسیایی افت کرده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش بود.
هرگونه کاهش نرخ بهره در آمریکا موجب کم شدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و با پایین آوردن تقاضا برای دلار، طلا را برای دارندگان سایر ارزها ارزان می سازد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.4 درصد افزایش به 1291 دلار و 97 سنت رسید.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد افزایش به 1292 دلار و 10 سنت رسید.
مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار طلا گفت، ضعف شاخص ها در بازارهای بورس آسیا و افت ارزش دلار ظاهرا موجب تقویت قیمت طلا شده است.
وی افزود: «ما شاهد یک مقاومت کلیدی در سطح قیمت 1290 تا 1310 دلار هستیم.
طلا به دشواری می تواند از این سطح مقاومت فنی عبور کند و بالاتر برود.»
جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته گفت، بانک مرکزی این کشور ممکن است برای افزایش بیشتر نرخ بهره فعلا دست نگه دارد.
مک کارتی افزود: «بازار احساس می کند که تغییری در موضع فدرال رزرو آمریکا پدید آمده است و چندین جلسه ای است که ارزش دلار در حال کاهش یافتن است.»
در همین حال، ارزش سهام در بازارهای آسیایی روز دوشنبه پس از اعلام افت 4.4 درصدی صادرات چین کاهش داشت.
قیمت طلا پس از رسیدن به رقم 1159 دلار و 96 سنت در اواسط ماه اوت، بیش از 11 درصد افزایش یافته است، که عمدتا ناشی از تضعیف شاخص ها در بازارهای بورس و افت ارزش دلار بوده است.
انتهای پیام/11برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1773338 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.