خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1757500 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دستورکار سفر پادشاه اردن به عراق- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:09
پادشاه اردن قرار است امروز دوشنبه با هدف دیدار با برهم صالح و دیگر مقامات عراق به این کشور سفر کند.
الفرات،گزارش،بغداد،صالح،برهم،اردن،عراق،سفر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عراق گزارش دادند عبدالله دوم پادشاه اردن امروز دوشنبه در یک سفر رسمی با هدف بررسی روابط مشترک و پرونده‌های تجارت، اقتصاد و اوضاع منطقه وارد عراق می‌شود.
شبکه الفرات به نقل از آنچه منابع سیاسی آگاه خواند، اعلام کرد سفر عبدالله دوم به بغداد در راستای تکمیل سفر اخیر برهم صالح رئیس جمهوری عراق به امان در اواسط نوامبر گذشته برای تقویت همکاری در زمینه‌های مختلف میان دو کشور به ویژه در مسائل اقتصاد، تجارت و مبارزه با فساد انجام می‌شود.
الفرات گزارش داد امید می‌رود که در مذاکرات پادشاه اردن در بغداد به پرونده‌های مبارزه با فساد، تبادل اطلاعاتی، تقویت همکاری اقتصادی و تجاری پس از توافق دو کشور درباره احداث شهر آزاد صنعتی در گذرگاه مرزی طریبیل و همچنین بررسی احداث لوله انتقال نفت از بصره عراق به بندر عقبه اردن پرداخته شود.
برهم صالح رئیس جمهوری عراق دو ماه پیش در چارچوب سفر منطقه‌ای و عربی خود به کشورهای اردن، کویت، امارات، عربستان و ایران سفر کرده بود.
عمر الرزاز نخست وزیر اردن هم اواخر ماه گذشته میلادی به بغداد سفر و با برهم صالح و عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دیدار کرده بود.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1757500 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.