خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1757500 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

افزایش 62 درصدی صدور ضمانت نامه‌ صادراتی در 9 ماهه امسال- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:08
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: صدور ضمانت نامه‌های صادراتی در9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 62 درصد افزایش داشته است.
كشور،عنوان،توسعه،اشاره،صدور،بهرامي،اعتبار،صادركنندگان،صادرات ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، افروز بهرامی با بیان اینکه صدور ضمانت نامه‌های صادراتی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 62 درصد رشد داشته، گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 700 میلیون دلار ضمانت نامه برای صادرات غیر نفتی صادرشده است که پیش بینی می‌کنیم این رقم تا پایان سال به 2 میلیارد دلار برسد.
وی با تاکید براینکه صندوق ضمانت صادرات مصمم است ازصادرات غیر نفتی در مقابل تحریم‌ها محافظت کند افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و مشکلاتی که بانک‌های کشور در صدور ضمانت نامه‌ها دارد، این صندوق ریسک‌های سیاسی و تجاری صادرکنندگان را در قالب محصولات جدید بیمه‌ای تضمین می‌کند.
وی با اشاره به اینکه متوسط پوشش‌های بیمه اعتبار صادراتی در سطح جهان 10% است، عنوان داشت صندوق تا پایان برنامه ششم این حد نصاب را پشت سر خواهد گذاشت.
بهرامی، الگو‌های موفق کشور‌های شرق آسیا از جمله ژاپن، چین، هند و کره جنوبی در سیستم‌های اعتبار صادراتی را به عنوان الگویی برای کشورمان معرفی و از دولت و مجلس درخواست کرد تا بنیه مالی صندوق ضمانت صادرات ایران در سطح موسسات رقیب صادراتی تقویت شود.
*اجرای بسته حمایت از صادرات سال 97
رئیس هیئت مدیره صندوق با اشاره به چهار وجه نهاد‌های حامی صادرات شامل سازمان توسعه تجارت، صندوق توسعه ملی، بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات، از عزم جدی این نهاد‌ها برای اجرای بسته حمایت از صادرات سال 97 و تزریق منابع مالی ارزان قیمت ارزی و ریالی به صادرات کشور خبر داد.
بهرامی، استفاده از بیمه نامه‌های اعتبار صادراتی صندوق را از بهترین و ارزان‌ترین راه پوشش و مدیریت ریسک صادرات معرفی و به صادرکنندگان توصیه کرد تا بیش از پیش از این خدمات استفاده کنند.
وی صادرات به شکل نقدی را در حکم ایجاد مزیت رقابتی برای صادرکنندگان سایر کشور‌ها دانست و تاکید کرد: صادرکنندگان ایرانی باید برای افزایش رقابت پذیری در بازار‌های خارجی به فروش به شکل اعتباری فکر کنند.
مدیرعامل صندوق با اشاره به اینکه صندوق آماده است تا به عنوان ضربه گیر تجارت خارجی عمل کند برنامه‌های جدید صندوق ضمانت صادرات را شامل فعال سازی خطوط اعتبار خریدار، خرید دین اسناد صادراتی، صدور ضمانت نامه‌های مورد نیاز پیمانکاران ایرانی فعال در خارج از کشور ذکر کرد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1757500 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.