خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1635767 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

غربالگری شنوایی یک میلیون و ۲۱۰ هزار نوزاد در سال جاری

مهر | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:07
سازمان بهزیستی با اجرای طرح غربالگری شنوایی نوزادان تا پایان سال جاری حدود یک میلیون و ۲۱۰ هزار نوزاد را تحت پوشش قرار می دهد.
كودكان،شنوايي،بينايي،غربالگري،برنامه

به گزارش خبرنگارمهر، اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان ۳ تا ۵ سال برای اولین بار در سال ۹۵ در ۱۳ استان کشور آغاز شد و در سال ۹۶ ۵۰ هزار کودک در سراسر کشور تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و پیش بینی می شود تاپایان سال جاری ۱۲۰ هزار نفر از این خدمات بهره مند شوند.
براساس اعلام سازمان بهزیستی، برنامه غربالگری تشخیص و مداخله زودهنگام شنوایی نوزادان و شیرخواران نیز میتواند در کاهش میزان بروز این معلولیت و بار ناشی از آن تا حدود زیادی موثر باشد بطوریکه تعداد واحد های غربالگری شنوایی از ۴۲۵ واحد در سال ۹۴ به ۶۰۰ واحد تا پایان ۶ ماهه اول سال جاری رسیده است.
همچنین تعداد کودکان تحت پوشش این برنامه نیز از ۹۶۶ هزار و ۲۷۵ نفر در سال ۹۳ به یک میلیون و ۱۸۷ هزار نفر در پایان سال ۹۶ رسیده است و پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۷ یک میلیون و ۲۱۰ هزار نوزاد از این طر ح بهره مند شوند.
برنامه پیشگیری از تنبلی چشم با هدف کاهش شیوع اختلالات بینایی، شناسایی و تشخیص زودهنگام تنبلی چشم و دیگر اختلالات بینایی، مداخله در زمینه درمان و بازتوانی کودکان مبتلا و پیشگیری از معلولیته ای بینایی از برنامه های پیشگیرانه و غربالگری سازمان بهزیستی است که در طول سالهای اخیر در چارجوب اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه مورد توجه بوده است.
این برنامه در سال ۹۶ از رشد ۶ درصدی نسبت به سال قبل آن برخوردار بوده است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1635767 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.