خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حکیم خطاب به کردها: مشکلات بغداد و اربیل در چارچوب قانون اساسی عراق قابل حل است

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:07
رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق تاکید کرد مشکلات میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در چارچوب قانون اساسی قابل حل است.
اساس،اصلاح،منافع،بازسازي،حكيم،ائتلاف

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق از کردها خواست گزینه‌های خود را در پیوستن به طرح‌های فرامذهبی و فراقومیتی مشخص کنند.
بر اساس بیانیه دفتر رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی، هیئتی از حزب دموکرات کردستان با سید عمار حکیم رئیس این ائتلاف دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات روند سیاسی عراق و تکمیل کابینه وزارتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
حکیم در این دیدار بر اهمیت تکمیل فوری کابینه برای اینکه بتواند برنامه دولتی خود را بر اساس سقف‌های زمان‌بندی شده اجرا کند و نیز ضرورت غلبه منافع عمومی و بر منافع محدود حزبی تاکید کرد.
بر اساس گزارش الفرات، این بیانیه ‌آورده است در این دیدار، تحولات تشکیل دولت محلی اقلیم کردستان بررسی شد و سید عمار حکیم در این چارچوب تاکید کرد ما به رابطه نزدیک و همکاری میان دولت مرکزی و دولت اقلیم چشم دوخته‌ ایم و همه مشکلات در چارچوب قانون اساسی و منافع عالی ملی قابل حل است.
حکیم تاکید کرد خدمات و نیز فرصت‌های کاری و مبارزه با فساد در راس اولویت‌ها قرار دارد.
حکیم درباره ائتلاف اصلاح و بازسازی هم گفت تشکیل این ائتلاف و ائتلاف البناء(به رهبری هادی العامری)، یک تحول کیفی در مسیر روند سیاسی عراق به شمار می‌رود.
وی گفت کردها گزینه‌های خود را برای پیوستن به طرح‌های فرامذهبی و فراقومیتی مشخص کنند.
انتهای پیام/