خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1757500 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

حکیم خطاب به کردها: مشکلات بغداد و اربیل در چارچوب قانون اساسی عراق قابل حل است- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:07
رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق تاکید کرد مشکلات میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در چارچوب قانون اساسی قابل حل است.
اساس،اصلاح،منافع،بازسازي،حكيم،ائتلاف

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق از کردها خواست گزینه‌های خود را در پیوستن به طرح‌های فرامذهبی و فراقومیتی مشخص کنند.
بر اساس بیانیه دفتر رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی، هیئتی از حزب دموکرات کردستان با سید عمار حکیم رئیس این ائتلاف دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات روند سیاسی عراق و تکمیل کابینه وزارتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
حکیم در این دیدار بر اهمیت تکمیل فوری کابینه برای اینکه بتواند برنامه دولتی خود را بر اساس سقف‌های زمان‌بندی شده اجرا کند و نیز ضرورت غلبه منافع عمومی و بر منافع محدود حزبی تاکید کرد.
بر اساس گزارش الفرات، این بیانیه ‌آورده است در این دیدار، تحولات تشکیل دولت محلی اقلیم کردستان بررسی شد و سید عمار حکیم در این چارچوب تاکید کرد ما به رابطه نزدیک و همکاری میان دولت مرکزی و دولت اقلیم چشم دوخته‌ ایم و همه مشکلات در چارچوب قانون اساسی و منافع عالی ملی قابل حل است.
حکیم تاکید کرد خدمات و نیز فرصت‌های کاری و مبارزه با فساد در راس اولویت‌ها قرار دارد.
حکیم درباره ائتلاف اصلاح و بازسازی هم گفت تشکیل این ائتلاف و ائتلاف البناء(به رهبری هادی العامری)، یک تحول کیفی در مسیر روند سیاسی عراق به شمار می‌رود.
وی گفت کردها گزینه‌های خود را برای پیوستن به طرح‌های فرامذهبی و فراقومیتی مشخص کنند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1757500 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.