خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1629458 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

آیا صرع عامل ناباروری است؟/ نکاتی که همه بیماران مبتلا به صرع در مورد ازدواج باید بدانند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 10:50
رئیس هیئت مدیره انجمن صرع گفت: بیماران مبتلا به صرع برای آغاز زندگی مشترک باید صداقت داشته باشند و به همسر آینده خود، ابتلا به بیماری را اطلاع دهند.
اختلال،كتمان،فسخ،نكاح،همسر،مبتلا،جنين،مزمن،زندگي،بيماري،ازدواج،…

حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان کوروش قره‌گزلی متخصص مغز و اعصاب در آستانه برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی صرع در ارتباط با موضوع ازدواج و بارداری در بیمارانی که صرع دارند، اظهار کرد: موضوع ازدواج چالش دائمی برای این بیماران و به طور کلی همه افرادی که دچار بیماری‌های مزمن هستند، است.
به گزارش
وی با اشاره به این که قطع درمان در بیماری‌های مزمن سبب اختلال در سلامت فرد می‌شود، گفت: بیماران مبتلا به صرع و همه افرادی که گرفتار بیماری‌های مزمن هستند برای آغاز زندگی مشترک حتما باید این مسئله را مدنظر قرار دهند و به همسر آینده خود قبل از ازدواج اعلام کنند که بیمار بوده و باید دارو مصرف کنند.
شرایط فسخ نکاح در صورت کتمان بیماری
رئیس هیئت مدیره انجمن صرع با اشاره به اینکه کتمان بیماری سبب اختلال در زندگی مشترک پس از ازدواج می‌شود، گفت: در گذشته امکان تقاضای فسخ نکاح در صورت کتمان این قضیه و درخواست همسر وجود داشت، ولی اکنون این فسخ نکاح یک روند طولانی پیدا کرده و باید ثابت شود که صرع مخل زندگی زناشویی است و این مسئله تنها با تصمیم قاضی محقق می‌شود.
قره‌گزلی گفت: صرع یک بیماری مزمن است ولی اگر پزشک اعلام کند که صرع مخل زندگی زناشویی نیست قاضی نیز حکم را بر همین اساس داده و فرد به راحتی نمی‌تواند از زندگی مشترک خود جدا شود.
بنابر این قبل از ازدواج فرد باید همسر خود را نسبت به بیماریش آگاه کند.
صرع عامل ناباروری در زنان و مردان نیست
وی با تأکید بر اینکه صرع عامل ناباروری در زنان و مردان نیست گفت: "این بیماری می‌تواند در صورت در نظر نگرفتن تمهیداتی، حین بارداری می‌تواند سبب آسیب به جنین شده و با تاثیر در بافت مغزی باعث متولد شدن نوزادی ناقص خواهد شد.
این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ریسک اختلال مغزی در جنین که مادری مبتلا به صرع دارد ۵ تا ۲۰ درصد است، گفت: در صورتی که برای مادر تمهیدات دارویی در نظر گرفته شود و دارو‌ها به موقع مصرف شود احتمال آسیب به جنین بسیار اندک خواهد شد که این موضوع با مدیریت پزشک امکان پذیر است و با مخفی نگه داشتن بیماری از همسر، به جنین آسیب وارد می‌شود.
قره‌گزلی بیان کرد: صرع در زنان و مردان آماری برابر دارد و حدود نیم تا یک درصد جامعه به آن مبتلا هستند که آماری حدود ۸۰۰ هزار نفر می‌شود البته بر اساس تحقیقی که اخیراً دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام داده حدود یک میلیون ایرانی مبتلا به صرع هستند.
پانزدهمین کنگرة بین المللی صرع ۳ الی ۵ بهمن در کتابخانه ملی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1629458 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.